Czwartek, 9 wrzesnia 2010 | Aldony, Jakuba, Sergiusza
GMINA I MIASTO ZDUNY

Projekt obwodnicy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Poznaniu, przekazała gminie Krotoszyn specyfikację istotnych warunków zabudowy koniecznych do przeprowadzenia przetargu na wykonanie dokumentacji stanowiącej podstawę do budowy obwodnicy Zdun, Cieszkowa i Krotoszyna.

Te trzy samorządy zobowiązały się do sfinansowania opracowania dokumentacji umożliwiającej budowę obwodnicy. W przypadku gminy Zduny, w budżecie na 2010 r. przeznaczono na ten cel 100 tys. zł. Całe przedsięwzięcie pilotuje Urząd Miejski w Krotoszynie.

Specyfikacja przekazana przez GDDKiA dotyczy szczegółów związanych z opracowaniem studium korytarzowego wraz z analizą wielokryterialną dla obwodnicy oraz projektu uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla obwodnicy Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa.

Witamy w portalu Gminy i Miasta Zduny

Znajdziecie Państwo tutaj wiele informacji dotyczących Zdun. Poznacie naszą historię, kulturę, okolicę, organizacje społeczne działające na terenie gminy.
Strona ta będzie systematycznie ubogacana w nowe treści.

Zapraszamy do odwiedzenia Zdun gwarantując miłe i serdeczne przyjęcie.
Potencjalnym inwestorom oferujemy dogodne warunki, przychylność i życzliwość ludności oraz władz samorządowych.

Burmistrz
Gminy i Miasta Zduny
Władysław Ulatowski

Oficjalny portal gminy i miasta Zduny © 2005 - prowadzony przez Urząd Gminy i Miasta w Zdunach
webmaster: Rafał Markowski, teksty i opracowania: Sławomir Pałasz