2017-01-02

Na zdjęciu Weronika Karwik z trofeum

Brązowa medalistka Mistrzostw Polski

Weronika Karwik zdobyła medal na Mistrzostwach Polski

Od 12 do 16 grudnia 2016 r. w Rumi odbywały się Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w bilard. Były to pierwsze mistrzostwa z udziałem zawodniczki UKS Bila Zduny - Weroniki Karwik. Zawodniczka jak na swój debiut, zaprezentowała się bardzo dobrze. W pierwszą odmianę 8-bil Weronika uplasowała się na 5 miejscu, identyczne jak w 10-bil.

Jednak to 9 okazała się dla zawodniczki najszczęśliwsza ponieważ Weronika wygrała z tegoroczną Mistrzynią Polski w 10 - bil a zarazem  z Mistrzynią Europy - Katarzyną Wesołowską i dopiero w półfinale uległa bardziej doświadczonej przeciwniczce Ewie Bąk. Tym samym zdobyła swój upragniony pierwszy brązowy medal Mistrzostw Polski Kobiet.

Aby dostać się na te mistrzostwa zawodniczka Bili uczestniczyła w Pucharach Polski Kobiet, które trwały cały rok. Pierwsze 8 najlepszych zawodniczek z rankingu automatyczne awansowało na Mistrzostwa. Weronika w tym rankingu uplasowała się na 4 miejscu i tak zakończyła sezon 2016. Z przytupem otworzyliśmy kolejne dziesięciolecie działalności UKS Bila.